Scroll Top

LIELO DATU APSTRĀDĀTĀJS VAI DATAVORS VAI LIELDATNIEKS

1

Vai zināt, kurš uzņēmums Latvijā ir veiksmīgākais lielo datu apstrādātājs? Vai ‒ lieldatnieks?

‘Datavore’ (angļu val.) ir uzņēmums, iestāde vai organizācija, kas aktīvi apkopo datus par cilvēkiem, vietām, uzņēmumiem, valsts un pašvaldību procesiem un pakalpojumiem, infrastruktūru un vidi un veic šo datu padziļinātu analīzi. Tas veic šo datu kopīgošanu, integrēšanu un izmantošanu pakalpojumu un darbības uzlabošanai un izmanto lēmumu pieņemšanai, lai uzlabotu darbības, procesus, pakalpojumus un infrastruktūru atbilstoši klientu vajadzībām.

Šī vārda latviskojumu pagaidām neatradīsiet vārdnīcās, bet Skrivanek sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisiju iesaka to atveidot kā lieldatnieks.

Tātad teiksim: Vai zināt, kurš uzņēmums Latvijā ir veiksmīgākais lieldatnieks?
Latviešu valodas padoms: "Lielo datu apstrādātājs" pret "Datavors" pret "Lieldatnieks"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.