LIETOT PRET PIELIETOT

1

Vai gūtās zināšanas lietojam vai pielietojam?

Darbības vārds „pielietot” ir burtisks krievu valodas vārda „применить” pārcēlums latviešu valodā. Vārdā „pielietot” ir priedēklis „pie-”. Šim priedēklim ir nozīme ‘klāt’, piemēram, „pienākt” (kādam klāt), „pieliet” (ko klāt). Darbības vārds „pielietot” nozīmē ‘lietot’, nevis ‘lietot kaut ko klāt’, tātad priedēklis ir lieks. Vārds „pielietot” latviešu valodā ir nevēlams, un tā vietā labāk izvēlēties vārdus „lietot” vai „izmantot”.

Tātad zināšanas lietosim.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X