Scroll Top

LUKSUS VIESNĪCA PRET LUKSUSA VIESNĪCA

1

Vasara ir ceļojumu laiks – vai atpūtīsimies luksus viesnīcā vai luksusa viesnīcā?

Vārds „luksuss” apzīmē sevišķas greznības. Tas ir aizguvums no vācu valodas vārda „Luxus”, kuram savukārt pamatā ir latīņu vārds „luxus”, kas nozīmē ‘greznums, izšķērdība, izvirtība’. Nominatīvā latviešu valodā rakstāmi divi līdzskaņi „s” vārda beigās, tāpēc ģenitīva locījumā pareizā forma ir „luksusa”. Aplamā forma tādos vārdu savienojumos kā „luksus viesnīca”, „luksus ērtības”, domājams, radusies citu valodu ietekmē – vairākās svešvalodās sastopams vārds „luxus”. Latviešu valodā tam pievienojama galotne „-s”, tāpēc nominatīvā rakstīsim „luksuss” un atbilstoši arī locīsim turpmāk: luksusa, luksusam, luksusu utt.

Atpūtīsimies luksusa viesnīcās, priecāsimies par greznām luksusa mēbelēm.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.