Scroll Top

MAĢISTRATŪRA VAI MAĢISTRANTŪRA

1

Bakalaura diploms kabatā, jāsāk domāt par studiju turpināšanu. Vai studēt maģistrantūrā? Vai maģistratūrā?

Abi vārdi ir pareizi, tomēr jāatceras, ka “maģistrantūra” ir maģistru gatavošanas sistēma augstskolās; studiju posms, kas nepieciešams maģistra akadēmiskā grāda iegūšanai. Lai vieglāk būtu atcerēties, Skrivanek iesaka izmantot analoģiju ar vārdu doktorantūra (jo mēs taču neteiksim doktoratūra).

Savukārt vārdam “maģistratūra” ir divas nozīmes, kas būs saprotamas tikai kontekstā. Proti, pirmā nozīme — tiesas iestāžu amatpersonu kopums, bet otra nozīme ir saistīta ar vēsturi — tie ir augstākie valsts amati Senajā Romā. Līdzīgs nozīmē un rakstībā ir arī vārds “maģistrāts” ar nozīmi pārvalde, amatpersona.

Tātad teiksim: Bakalaura diploms kabatā, jāsāk domāt par studiju turpināšanu maģistrantūrā!
Skrivanek latviešu valodas padoms "Maģistratūra" vai "Maģistrantūra"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.