MAN INTERESĒ PRET MANI INTERESĒ

1

Bieži dzirdam gan „man interesē sports”, gan „mani interesē sports”. Kā pareizi?

Darbības vārds „interesēt” ir t. s. pārejošais darbības vārds, proti, darbības vārds, kurš nosauc darbību, kas vērsta uz objektu akuzatīvā (locījums, kas atbild uz jautājumu „Ko?”): piemēram, ēst saldumus, saukt draugu. Arī ar vārdu „interesēt” lietojams akuzatīvs: meiteni interesē mode, viņu interesē medības. Šajā konstrukcijā bieži dzirdētais datīvs (locījums, kas atbild uz jautājumu „Kam?”) droši vien tiek lietots pēc analoģijas ar vārdu „patikt”: „man patīk sports”, „meitenei patīk mode”, „viņam patīk medības”.

Tātad mani interesē sports, mūs interesē jūsu viedoklis utt.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X