Scroll Top

MATRICA VAI MATRICE

1

Matrica ir taisnstūrveida tabula ar skaitļiem. Burtlicis pamanīja, ka skaitļa 3 matrice ir pazudusi. Kas tad ir pazudis burtlicim?

Burtlicim ir pazudusi matrice. Tā ir veidne kaut kā (piemēram, burtu, detaļu) atliešanai, izgatavošanai, štancēšanai. Vārds cēlies no latīņu valodas vārda ’matrix’ (matricis) – māte. Bet tas pats burtlicis, vidusskolas eksāmenā runājot par matemātiskiem objektiem, atcerētos definīciju un teiktu: matrica ir taisnstūrveida tabula ar skaitļiem.

Arī datorspeciālisti teiktu ‘matrica’.

Tātad abi varianti ir pareizi, vien jāatceras, ka ‘matrica’ ir teorētiķiem, bet ‘matrice’ – praktiķiem.

Bet latīniskais nosaukums ‘matricaria’, ja tādu nākas sastapt, lai jūs nemulsina – tās ir mūsu pašu tik ļoti iecienītās kumelītes.

Latviešu valodas padoms: "Matrica" pret "Matrice"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.