Scroll Top

NĪLZIRGS PRET BEHEMOTS, PRET BEGEMOTS, PRET HIPOPOTAMS

1

Vai pareizi būs „nīlzirgs”, „behemots”, „begemots” vai varbūt „hipopotams”?

Vārds „behemots” latviešu valodā ienācis no krievu valodas. Vārds „бегемот” savukārt aizgūts no senebreju vārda „behēmot”.

Tā kā krievu valodā šis vārds rakstāms un izrunājams ar līdzskani „g”, nevis „h”, latviešu valodā ieviesusies kļūdainā forma „begemots”.

Vārds „hipopotams” cēlies no nīlzirgu ģints nosaukuma „Hippopotamus” latīņu valodā (grieķu „hippopotamos” ‘upes zirgs’), latviešu valodā šis vārds ir novecojis.

Lai apzīmētu šo masīvo Āfrikas pārnadžu kārtas zīdītāju ar kailu ādu bez apmatojuma, vislabāk lietot latviešu valodas vārdu „nīlzirgs”.

Tātad skatīsimies raidījumus par nīlzirgiem, iesim aplūkot nīlzirgus zoodārzā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Nīlzirgs" pret "Behemots" pret "Begemots" pret "Hipopotams"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Please select a valid form
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.