Scroll Top

NOBELA PRĒMIJA PRET NOBEĻA PRĒMIJA

1

Kāda balva šogad piešķirta Bobam Dilanam?

Nobela prēmija ir starptautiska balva, kas nosaukta tās dibinātāja vārdā: saskaņā ar zviedru izgudrotāja Alfrēda Nobela testamentu ik gadu tiek piešķirta balva par pētījumiem un atklājumiem fizikā, ķīmijā, fizioloģijā vai medicīnā, balva par ieguldījumu literatūrā, miera veicināšanā, kā arī Zviedrijas Centrālās bankas dibinātā balva ekonomikā Alfrēda Nobela piemiņai. Latviešu valodā sastopami vārdi ar izskaņu „-elis”, piemēram, „kabelis”, kuros ģenitīvā notiek līdzskaņu mija: „kabeļa”. Droši vien tāpēc nereti uzskatām, ka nominatīvā izgudrotāja uzvārds ir Nobelis, nevis Nobels, un kļūdaini balvu dēvējam par Nobeļa prēmiju. Tā kā nominatīvā uzvārds ir Nobels, apbalvojums saucams par Nobela prēmiju.

Tātad Bobam Dilanam piešķirta Nobela prēmija literatūrā, Nobela miera prēmija 2014. gadā piešķirta Malālai Jūsafzajai.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Nobela prēmija" pret "Nobeļa prēmija"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.