Scroll Top

NOLĀDĒT VAI LEJUPIELĀDĒT VAI LEJUPLĀDĒT

1

E-pasta vēstules pielikumā atsūtīts dokuments. To vajadzētu saglabāt datorā, lai turpmāk ar to varētu strādāt. Vai to nolādēsim vai lejupielādēsim?

Lejupielādēt (no angļu valodas vārda ‘download’) nozīmē pārnest (ko) no galvenā datora uz atsevišķu datoru vai citu digitālu ierīci. Nebūs nepareizi, ja lietosiet arī variantu “lejuplādēt”.

Taču vārdam “nolādēt” gan ir pilnīgi cita nozīme, proti, — izteikt kādam lāstus vai asi, skarbi izteikt savu nepatiku vai neapmierinātību.

Tātad teiksim: E-pasta vēstules pielikumu vajadzētu lejupielādēt savā datorā.
Latviešu valodas padoms, "nolādēt" pret "lejupielādēt" pret "lejuplādēt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.