Scroll Top

NOMEST SVARU PRET NOTIEVĒT

1

Vai metīsim svaru vai tievēsim?

Vārda „nomest” pirmā nozīme ir ‘ar metienu novirzīt (ko) lejā, zemē vai pieļaut, ka (kas) nokrīt’ – var nomest zemē papīru, nomest somu utt. Šis vārds lietojams arī ar nozīmi ‘atbrīvoties (no liekā svara), samazināt ‘savu svaru’ – nomest piecus kilogramus, mēneša laika nomest lieko svaru. Šādā nozīmē vārdkopu „nomest svaru” var lietot tādā pašā kontekstā kā „notievēt” – ‘tievējot samazināt svaru, iegūt slaidāku augumu’. Iespējams, vārdkopa „nomest svaru” kādreiz tika lietota tikai sarunvalodā, bet nu jau iekļaujas literārajā valodā.

Priekšā vēl gara ziema – daudzi noteikti šo laiku izmantos, lai nomestu svaru un pavasarī izrādītu savu slaidumu tiem, kuri vēl nebūs paspējuši notievēt.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.