Scroll Top

NOSLAUCIET VAI NOSLAUKIET

1

Pirms galda klāšanas to, lūdzu, noslaukiet! Vai – noslauciet?

Lai tiktu skaidrībā, vispirms pārveidosim abus vārdus nenoteiksmē: ‘noslauciet’ nenoteiksme būs ‘noslaukt’, bet ‘noslaukiet’ – ‘noslaucīt’. Tagad apskatīsim abu vārdu nozīmes – ‘noslaukt’ nozīmē – slaucot iztukšot, bet ‘noslaucīt’ – slaukot nosusināt. Šajos piemēros mums darīšana ar vēsturisko līdzskaņu miju, proti, līdzskanis k mijas ar c, ja tie ir patskaņu i, ī, e, ē vai divskaņa ie priekšā.

Vārdam ‘noslaucīt’ pavēles izteiksmes 2. personas daudzskaitļa forma būs ‘noslaukiet’, savukārt vārdam ‘noslaukt’ šī pati forma būs – ‘noslauciet’.

Piemēra vārda nozīme ir ‘slaucīt’, nevis ‘slaukt’, tādēļ teiksim: Pirms galda klāšanas to, lūdzu, noslaukiet!
Latviešu valodas padoms: "noslaukiet" pret "noslauciet"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.