Scroll Top

NOSTALĢIJA PRET NOSTAĻĢIJA

1

Vai mūs pārņem nostalģija vai nostaļģija?

Nostalģija nozīmē smeldzīgas ilgas (piem., pēc dzimtenes, mājām, pagājušā). Vārds cēlies no grieķu vārda „nostos” ar nozīmi ‘atgriešanās’ un „algos” ar nozīmi ‘ciešanas, sāpes’. Šo svešvārdu rakstām nevis ar „ļ” pirms burta „ģ”, kā, piemēram, vārdā „aļģe”, bet gan ar „l”: „nostalģija”.

Tiesa, šāds rakstījums ir neierasts, un latviešu valodā tikai daži vārdi rakstāmi ar burtu savienojumu „lģ” (pārsvarā medicīnā), piemēram, „mialģija”, „neiralģija”.

Tātad mūs var pārņemt nostalģija pēc mājām, nostalģija pēc seniem laikiem.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Nostaļģija" pret "Nostalģija"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.