Scroll Top

PALAIKAM PRET LAIKU PA LAIKAM PRET IK PA LAIKAM

1

Saule pa laikam izspraucas caur mākoņiem.
Saule palaikam izspraucas caur mākoņiem.

Apstākļa vārdi, kas radušies, saaugot kopā prievārdam un patstāvīgam vārdam, un kuros vārda uzsvars ir otrajā zilbē, veido salikteni un rakstāmi kopā, piemēram, „paretam”, „pavisam”, „papilnam”, „patiešām”, „pagalam”, „palaikam”.

Turpretī vārdu savienojums „laiku pa laikam” vai „ik pa laikam” ar nozīmi „reizēm, brīžiem, dažreiz” rakstāms atsevišķi, piemēram, „laiku pa laikam iesmējās bērns.

Tātad pareizi ir: „Saule palaikam izspraucas caur mākoņiem.”
Skrivanek Baltic valodas padoms "palaikam" pret "laiku pa laikam" pret "ik pa laikam"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.