Scroll Top

PAREIZI PRET KOREKTI

1

Vai uzdevums izpildīts pareizi vai korekti?

Vārdu „pareizi” var attiecināt uz tādu, kurā nav kļūdu, piemēram, pareizi uzrakstīts, pareizi izrēķināts; tāpat „pareizi” var teikt par to, kas atbilst kādām prasībām vai normām: visu uzrakstīt pareizi. Vārds „korekti” ir svešvārds, tas cēlies no latīņu vārda „correctus” ar nozīmi ‘iztaisnots, labots’, un to varam lietot kā vārda „pareizi” sinonīmu: korekti izrēķināts piemērs ir pareizi izrēķināts piemērs; korekti norādīta adrese ir pareizi norādīta adrese. Vārdam „korekti” ir vēl viena nozīme: to lieto, runājot par taktiku, pieklājību – uzvesties korekti nozīmē uzvesties pieklājīgi, situācijai atbilstoši.

Tātad korekti izpildīts uzdevums ir pareizi, atbilstoši prasībām izpildīts uzdevums.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Pareizi" pret "Korekti"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.