Scroll Top

PAŠREIZ PRET PATREIZ

1

Vai saule spīd pašreiz vai patreiz?

Ikdienā bieži jauc salikteņu „pašreiz” un „patreiz” lietojumu. Vārds „pašreiz” ir literārs vārds ar nozīmi ‘šajā brīdī, šajā laikposmā’. Parasti tiek skaidrots, ka tas veidojies kā saīsinājums no vārdiem „(šo) pašu reizi”. Vārda „patreiz” lietojumu, iespējams, veicina citi laika apstākļa vārdi, kuros ir vārddaļa „pat”, piemēram, „nupat” vai „patlaban”. Tomēr „patreiz” latviešu valodā ir nevēlams vārds, un pareizā apstākļa vārda forma ir „pašreiz”.

Tātad pašreiz spīd saule, pašreiz notiek mākslas festivāls utt.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Pašreiz" pret "Patreiz"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.