Scroll Top

PERSONĀLA NODAĻA PRET PERSONĀLA DAĻA PRET PERSONĀLA DEPARTAMENTS

1

Kā pareizi saukt atsevišķu vienību uzņēmumā vai iestādē – nodaļa, daļa vai departaments?

Mūsdienu latviešu valodas vārdnīcā šo trīs jēdzienu skaidrojums ir ārkārtīgi līdzīgs. Par daļu sauc atsevišķu vienību kādā kopumā, sistēmā, iestādē. Nodaļa ir iestāde, kas ir (kā) sastāvdaļa, atsevišķa vienība; arī kādas iestādes vai uzņēmuma daļa. Savukārt no franču valodas vārda département aizgūtais termins departaments lietojams, lai apzīmētu organizācijas vai iestādes nodaļu.

Latviešu valodas aģentūra norāda, ka no valodas viedokļa visi trīs apzīmējumi ir vienlīdz labi lietojami, taču, iespējams, šo vienību nosaukšanā var būt kādas iekšējas uzņēmuma, juridiskas u. tml. tradīcijas.

Tātad atsevišķu vienību uzņēmumā vai iestādē var dēvēt gan par nodaļu, gan daļu, gan departamentu.
Skrivanek Baltic valodas padoms "personāla daļa" pret "personāla nodaļa" pret "personāla departaments"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.