Scroll Top

PĒTA PRET PĒTĪ

1

Vai zinātnieki pēta vai pētī valodu?

Vārdam „pētīt” vienkāršajā tagadnē ir paralēlformas: tas tiek locīts gan kā 2. konjugācijas – „es pētīju”, „tu pētī”, „viņš pētī” –, gan 3. konjugācijas – „es pētu”, „tu pēti”, „viņš pēta” – darbības vārds. Formās „pētu” un „pēta” tikai jāievēro, ka „e” izrunājams plati. Tāpat vienā tekstā ieteicams turēties pie vienas paradigmas, proti, vienā teikumā nerakstīt „viņš pēta”, bet nākamajā – „viņš pētī”.

Tātad zinātnieki pēta valodu, un zinātnieki arī pētī valodu.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Pēta" pret "Pētī"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.