Scroll Top

PIE TAM, PIETAM, BEZ TAM VAI TURKLĀT

1

Estere savam korgijam deva ciltsrakstiem atbilstošu vārdu, turklāt arī viegli izrunājamu. Vai – pie tam viegli izrunājamu?

Lai gan vārdnīcās atrodams gan ‘pie tam’, gan ‘bez tam’ ar skaidrojumu, ka šie vārdu savienojumi lietojami, pievienojot papildu informāciju iepriekš teiktajam, minētajam, tomēr sastopams arī viedoklis, ka šie vārdu savienojumi ir burtiski tulkojumi no krievu valodas ‘кроме того’; ‘к тому же’; ‘притом’; ‘вдобавок’, un tādēļ nebūtu vēlami. Angļu valodā tie būtu vārdi ‘besides’; ‘in addition’; ‘moreover’; furthermore’. Valodnieks Aldis Lauzis, atsaucoties uz J. Endzelīnu, uzskata, ka strīdīgie vārdu savienojumi var tikt lietoti, vienīgi atceroties, ka ‘pie tam’ nevajadzētu tulkot kā ‘при этом’. Nekādā gadījumā, protams, nav pieļaujama vārdu ‘pie’ un ‘tam’ rakstība kopā – ‘pietam’.

Tātad varam lietot gan ‘pie tam’, gan ‘bez tam’, tomēr Skrivanek iesaka lietot ‘turklāt’.

Estere savam korgijam deva ciltsrakstiem atbilstošu vārdu, turklāt arī viegli izrunājamu.
Latviešu valodas padoms: "Pie tam" vai "Pietam" vai "Bez tam" vai "Turklāt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.