Scroll Top

PIEDERĒT PRET PIEDERĒTIES

1

Kas mums pieder, un kas mums piederas?

„Piederēt” nozīmē ‘būt (kāda, kā) īpašumā’. Piemēram: „Jānim pieder dzīvoklis”, „Laurai pieder automobilis”. „Piederēties” savukārt nozīmē ‘derēt klāt; būt piemērotam’, arī ‘būt raksturīgam; pieklāties’. Piemēram: „pie zivju ēdieniem piederas gaišais vīns”; „Jāņiem piederas ķimeņu siers”. Arī vārdu „piederēt” 3. personā reizumis lieto ar nozīmi ‘piederēties’: „tas pieder pie dienas kārtības”, „ģimenes pusdienas pieder pie brīvdienām”.

Tātad mums var piederēt kāds īpašums, savukārt mums piederas sabiedrībā uzvesties pieklājīgi.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.