Scroll Top

PODKĀSTS VAI PODRAIDE VAI RAIDIERAKSTS

1

Rīt jāklausās finanšu analītiķa Naudiņa podkāsts. Vai – podraide? Vai – raidieraksts?

Termins “podcast” ir periodiski izdots skaņu, video, PDF vai EPub datņu kopums, ko ar tīmekļa sindikācijas palīdzību no Vispasaules tīmekļa lejupielādē datorā vai padara pieejamu straumēšanai tiešsaistē.

Sākotnēji “podcast” tika atveidots kā saliktenis “podraide”, veidots no vārdiem “iPod” un “raidīt”, jo to varēja klausīties tikai no kabatas atskaņošanas ierīcēm. Tehnoloģiju lietotāji gan sociālajos tīklos nereti mēdza izpaust savas valodnieciskās spējas, apspriežot šī latviskojuma dažādās iespējamās nozīmes.

Ņemot vērā, ka ir notikušas būtiskas izmaiņas atskaņošanas iespējās un ierakstu var klausīties ne tikai no kabatas atskaņošanas ierīcēm, bet arī no datora, viedtālruņa, radioaparāta un citos veidos, Skrivanek, balstoties uz LZA TK Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisijas sniegto informāciju, iesaka izmantot vispārīgāku, taču šībrīža situācijai atbilstošāku terminu – raidieraksts.

Tātad teiksim: Rīt jāklausās finanšu analītiķa Naudiņa raidieraksts.
Latviešu valodas padoms: "Podkāsts" pret "Podraide" pret "Raidieraksts"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.