Scroll Top

PRIEKŠ TEVIS VAI TEV

1

Es biļetes nopirku priekš tevis. Vai – tev?

Literārā valodā prievārdu ‘priekš’ lieto ar nozīmi ‘pirms’ – gan laika, gan vietas kontekstā. Ne velti izveidojušies tādi salikteņi kā ‘priekšnams’, ‘priekšpilsēta’, ‘priekštelpa’ vai ‘priekšlaicīgs’. Tātad varētu teikt: “Biju pamodies jau priekš ausmas.” Tiesa, arī laika un telpas kontekstā prievārda ‘priekš’ lietošana jau uzskatāma par novecojušu.

Ikdienā prievārdu ‘priekš’ bieži lieto, lai nosauktu nolūku vai būtni, kam kaut kas tiek darīts vai paredzēts. Piemēram: “Es nopirku biļetes priekš brauciena. Priekš tevis un priekš manis.” Tomēr šādas konstrukcijas uzskatāmas par sarunvalodu.

Tāpēc teiksim: “Es nopirku biļetes braucienam. Tev un man.”

 

 

Latviešu valodas padoms, "Priekš tevis" pret "Tev"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.