Scroll Top

RAPSIS PRET RAPŠI

1

Vai laukā aug rapsis vai rapši?

Rapsis ir ‘viengadīgs vai divgadīgs kāpostu (krustziežu) dzimtas zilgani pelēcīgs eļļas un lopbarības kultūraugs ar gaišdzelteniem ziediem ķekaros un augļiem – pāksteņiem’. Latviešu valodā šī lauksaimniecības kultūra parasti tiek nosaukta vienskaitļa formā „rapsis” tāpat kā, piemēram, „āboliņš” (govis ganās āboliņā, nevis āboliņos), tomēr līdzīgi kā citas kultūras, piemēram, „kvieši”, „mieži”, „zirņi”, to lieto arī kā daudzskaitlinieku – „rapši”. Lauksaimniecības terminoloģijā ierasts lietot vienskaitlinieku „rapsis”, savukārt vispārlietojamā valodā varam to saukt gan „rapsis”, gan „rapši”.

Tātad laukā aug vai nu rapsis, vai rapši.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.