Scroll Top

RIGSDAGS VAI RIKSDAGS

1

Dānijas Rigsdags šo likumu pieņēma 1951. gadā, bet līdzīgu likumu 1955. gadā skatīja arī Zviedrijas Riksdags. Kā tad būs – Riksdags vai Rigsdags?

Izrādās, ka Dānijas parlamenta nosaukums līdz 1953. gadam bija Rigsdags (no dāņu val. ‘rigsdag’), šajā gadā tika pieņemta jauna konstitūcija un izveidots vienpalātas parlaments – folketings. Savukārt Riksdags (no zviedru val. ‘riksdag’) ir Zviedrijas parlaments, praksē var lietot abus variantus – gan Zviedrijas parlaments, gan Riksdags.

Tātad, ja runa ir par Dānijas parlamentu līdz 1953. gada, tad lietosim vārdu Rigsdags (Dānijas parlaments), bet ja runa ir par notikumiem pēc 1953. gada, tad Dānijas parlaments jeb Folketings. Zviedrijas parlaments ir Riksdags.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Rigsdags" vai "Riksdags"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.