Scroll Top

SAVĀDS PRET CITĀDS

1

Ko raksturosim kā savādu un ko – kā citādu?

Vārdi „savāds” un „dīvains” ir sinonīmi – tā varam raksturot dzīvu būtni, parādību, priekšmetu utt., kas ir neparasts, izraisa izbrīnu, neizpratni, piemēram, var iestāties savāds klusums, mūs var pārņemt savādas izjūtas.

Vārda „citāds” sinonīms ir „atšķirīgs” – tāds, kas atšķiras no iepriekš minētā, zināmā, piemēram, var būt citāds dzīvesveids nekā pārējiem, valkāt citādas drēbes nekā kolēģi utt. Nereti tiek lietots vārds „savāds” pārākajā pakāpē – „savādāks” – ar nozīmi ‘citāds’, piemēram, „viņš ir savādāks nekā es”. Tomēr no valodas kultūras un stila viedokļa labāk teikt „viņš ir citāds nekā es”.

Tātad brīvdienu rītā varam baudīt citādas brokastis, nekā ierasts, mūs var pārņemt savādas izjūtas pēc kādas neparastas tikšanās.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.