17987
17994
18001
15553
 
 
 

Vai separātists ir arī terorists, un terorists – separātists?

Vārds „separātisms” nozīmē tieksmi nošķirties, atdalīties, veidot slēgtu grupu, pēdējā laikā aktuāla ir arī separātisma otrā nozīme – mazākumtautību kustība par atdalīšanos no vienotas valsts un savas patstāvīgas valsts, autonoma apgabala u. tml. nodibināšana. Vārds cēlies no latīņu vārda „separatus”, kas nozīmē ‘atdalīts’. Vārds „terorisms” nozīmē noziedzīgu darbību – plānotu vardarbību (piem., spridzināšanu, slepkavības, lidmašīnu un cilvēku nolaupīšanu, ķīlnieku sagrābšanu), ko lieto kā politiskās ietekmēšanas līdzekli. Vārda „terorisms” pamatā ir vārds „terors”, kas cēlies no latīņu vārda „terror” – ‘bailes, šausmas’.

Terorists ir terorisma piekritējs vai terora akta veicējs. Neba vienmēr separātisti nodarbojas ar terorismu, bieži separātisti vēlas iegūt neatkarību arī sarunu ceļā, ar politiskiem, juridiskiem lēmumiem u. tml.

Tātad katalāņu separātisti vēlas iegūt neatkarību no Spānijas, rīkojot referendumu; teroristi un teroristu grupējumi pēdējā laikā rīkojuši terora aktus dažādās Eiropas pilsētās, novietojot spridzekļus publiskās vietās.

 
6526
10277
6519
 
 
 
Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.
 

     
     
     
    5786