Scroll Top

SEPARĀTISTS PRET TERORISTS

1

Vai separātists ir arī terorists, un terorists – separātists?

Vārds „separātisms” nozīmē tieksmi nošķirties, atdalīties, veidot slēgtu grupu, pēdējā laikā aktuāla ir arī separātisma otrā nozīme – mazākumtautību kustība par atdalīšanos no vienotas valsts un savas patstāvīgas valsts, autonoma apgabala u. tml. nodibināšana. Vārds cēlies no latīņu vārda „separatus”, kas nozīmē ‘atdalīts’. Vārds „terorisms” nozīmē noziedzīgu darbību – plānotu vardarbību (piem., spridzināšanu, slepkavības, lidmašīnu un cilvēku nolaupīšanu, ķīlnieku sagrābšanu), ko lieto kā politiskās ietekmēšanas līdzekli. Vārda „terorisms” pamatā ir vārds „terors”, kas cēlies no latīņu vārda „terror” – ‘bailes, šausmas’.

Terorists ir terorisma piekritējs vai terora akta veicējs. Neba vienmēr separātisti nodarbojas ar terorismu, bieži separātisti vēlas iegūt neatkarību arī sarunu ceļā, ar politiskiem, juridiskiem lēmumiem u. tml.

Tātad katalāņu separātisti vēlas iegūt neatkarību no Spānijas, rīkojot referendumu; teroristi un teroristu grupējumi pēdējā laikā rīkojuši terora aktus dažādās Eiropas pilsētās, novietojot spridzekļus publiskās vietās.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.