Scroll Top

SKOLNIEKI PRET SKOLĒNI

1

Vai skolā mācās skolēni vai tikai skolnieki?

Ar vārdu „skolēni” apzīmē visus skolas audzēkņus un audzēknes, piemēram, „Visiem 3. klases skolēniem jāierodas pie direktora!”

Šo vārdu varam lietot arī vienskaitlī, apzīmējot kādu nenoteiktu skolēnu: „No katras klases jāierodas vienam skolēnam.”

Vārdu „skolnieki” attiecina tikai uz skolas audzēkņiem, nevis audzēknēm, piemēram, „5. klases skolniekiem jāierodas uz zēnu kora atlasi.”

Arī vienskaitlī ar vārdu „skolnieks” tiek apzīmēts viens audzēknis, piemēram, „7. klases skolnieks Jānis plūc laurus amatnieku konkursā”, savukārt ar vārdu „skolniece” – viena audzēkne: „5. klases skolniece Maija demonstrē pašas šūtos svārkus.”

Tātad vispārizglītojošajās skolās mācās skolēni, skolniekiem un skolniecēm ir jāpilda atšķirīgas prasības sporta stundās.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Skolnieki" pret "Skolēni"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.