Scroll Top

SLĪDRĀDE PRET SLAIDRĀDE

1

Gan mācību iestādēs, gan darbavietās mums katram gadījies veidot prezentāciju, piemēram, „Powerpoint”, „PresentationWizard” vai citā programmā. Angliski to dēvē par „slideshow”. Kā to sauksim latviski – par slīdrādi vai slaidrādi?

Angļu vārds „slideshow” salikts no diviem vārdiem – „slide” ar nozīmi ‘slīdēt’ un „show” – ‘izrāde’. Iepriekš izvēlētu diagrammu un grafiku izspīdināšanai displeja ekrānā noteiktā kārtībā 1998. gadā LZA Terminoloģijas komisija pieņēma terminu „slīdrāde”, taču 2008. gadā tika pieņemts lēmums procesu apzīmēt ar vārdu „slaidrāde”. Līdz ar to ieteicams ir jaunākais termins – „slaidrāde”.

Tātad nākamajai darba sapulcei gatavosim slaidrādi par pēdējā ceturksnī paveikto.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.