Scroll Top

SNIEGPULKSTENĪTE PRET SNIEGPULKSTENĪTIS

1

Vai agri pavasarī mūs iepriecina sniegpulkstenītes vai sniegpulkstenīši?

Latviešu valodā vārds „pulkstenis” (deminutīvā „pulkstenītis”) ir vīriešu dzimtes lietvārds, un sarunvalodā mēs arī šos ziedus saucam par pulkstenīšiem. Tomēr zieda nosaukums ir sieviešu dzimtē – sniegpulkstenīte. Līdzīgs piemērs ir arī augs „kliņģerīte” – lai gan „kliņģeris” (deminutīvā „kliņģerītis”) ir vīriešu dzimtes lietvārds, tomēr zieda nosaukums ir sieviešu dzimtē – „kliņģerīte”.

Tātad agrā pavasarī mūs priecē sniegpulkstenītes.
Latviešu valodas padoms, "sniegpulkstenīte" pret "sniegpulkstenītis"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.