Scroll Top

SOKRATS VAI SOKRĀTS

1

Sengrieķu filozofs, kura vārda pareiza izruna un rakstība var noderēt ne tikai klasiskās filoloģijas studentiem un vēsturniekiem.

Iespējams, ka grieķu valodā lietotais uzsvars vārdā ‘kratos’ (vara) (uzsvērta zilbe ‘kra vārdos ‘So-kra-tēs’ un ‘Hi-po-kra-tēs’) ir bijis par pamatu latviešu valodā izrunātajam un rakstītajam garajam patskanim ‘ā’. Tomēr gramatiska pamatojuma tam nav, jo oriģinālvalodā vārds ’kratos’ tiek izrunāts ar īso patskani ‘a’

Tādēļ arī sengrieķu domātāju sarunās dēvēsim un domrakstos rakstīsim šādi: Sokrats.
Latviešu valodas padoms, "Sokrats" pret "Sokrāts"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.