Scroll Top

TĀDŽINS, TADŽINS VAI TĀDŽINA, TADŽINA

1

Vai tradicionālo Magribas valstu ēdienu un māla trauku tā pagatavošanai sauksim tādžins vai tadžins? Varbūt tādžina vai tadžina?

Šī vārda rakstība dažādās vārdnīcās tiek piedāvāta atšķirīgi, piemēram, www.tezaurs.lv atrodam, ka tas ir 4. deklinācijas sieviešu dzimtes lietvārds un ir rakstāms − tadžina). Tomēr Skrivanek iesaka lietot Latvijas Universitātes  Āzijas studiju nodaļas vecākās arābistikas ekspertes un tulkotājas Ingrīdas Kleinhofas piedāvāto latviskojumu – tādžins.

Šo māla trauku ar konisko vāku lieto Ziemeļāfrikas valstīs. Vārds tādžins visdrīzāk arābu valodā ir ienācis no berberu valodas un ar to pašu nozīmi tiek lietots arī angļu un franču valodā. Izrunā, uzsverot pirmo zilbi, tiek iegūts patskaņa pagarinājums. Vārds oriģinālvalodā tiek izrunāts bez galotnes, tādēļ latviešu valodā būtu lietojams vīriešu dzimtē – tādžins.

Tātad: tradicionālo Magribas valstu ēdienu un trauku tā pagatavošanai sauksim par tādžinu.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Tādžins" vai "Tadžins" vai "Tādžina" vai "Tadžina"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.