Scroll Top

TALMUDS VAI TALMŪDS

1

Cik gan daudz noderīga mums vēsta Talmuds. Vai Talmūds?

Savā rituālajā un sadzīviskajā praksē jūdaisms balstās ne tikai Torā, Praviešu grāmatās (Neviīm) un Rakstos (Ktuvim), bet arī Talmūdā (ivritā תלמוד ‘mācība’) – 2.–5. gs. pierakstītajā ebreju mutvārdu tradīcijas iztirzājumu kodeksā. No Talmūda ir atvasināti reliģiskās likumdošanas un ikdienišķās uzvedības kodeksi. Svešvārdu vārdnīcā atrodam skaidrojumu: jūdaisma reliģisko, ētisko un tiesisko likumu krājums, savukārt tezaurs.lv: jūdaisma reliģisko, filozofisko, ētisko, tiesisko, sadzīves priekšrakstu, mācību krājums. Šajā pat avotā piezīme, ka ‘Talmuds’ ir novecojis šā vārda rakstības variants.

Tātad teiksim: Cik gan daudz noderīga mums vēsta Talmūds.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Talmuds" vai "Talmūds"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.