Scroll Top

TĀLSKAŠA PRET TĀLSKATA

1

Vai es pielieku aci pie tālskaša vai tālskata?

Vārds „tālskatis” ir 2. deklinācijas lietvārds (vienskaitļa nominatīva galotne „-is”). 2. deklinācijas lietvārdiem vienskaitļa ģenitīvā un visos daudzskaitļa locījumos galotnes priekšā parasti ir līdzskaņu mija, piemēram, „brālis – brāļa”, „kabacis – kabača”. Tomēr ir izņēmumi. Viens no izņēmumiem ir daži salikteņi, kuros galotnes priekšā ir līdzskanis „t”: „tumšmatis – tumšmata”, „tālskatis – tālskata”.

Tātad es pielieku aci pie tālskata.
Skrivanek Baltic valodas padoms "tālskaša" pret "tālskata"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.