Scroll Top

TAS JĀPASPĒJ REDZĒT PRET TO JĀPASPĒJ REDZĒT

1

Vai mums jāpaspēj redzēt kaut kas vai kaut ko?

Darbības vārds vajadzības izteiksmē, tas ir, tādas formas kā „jācep”, „jālasa”, piesaista objektu nominatīvā (jautājums KAS?): „jācep kūka”, „jālasa grāmata”. Ja darbības vārds vajadzības izteiksmē piesaista nenoteiksmi, tad objekts iespējams gan nominatīvā (jautājums KAS?), gan akuzatīvā (jautājums KO?): „jāiet cept kūka/kūku”, „jāsteidzas lasīt grāmata/grāmatu”.

Tātad varam teikt gan „tas jāpaspēj redzēt”, gan „to jāpaspēj redzēt”.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Tas jāpaspēj redzēt" pret "To jāpaspēj redzēt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.