Scroll Top

TORNADO PRET TORNĀDO

1

Ziemeļamerikā plosās tornado vai tornādo?

Postošo dabas stihiju, kuras spēku lielākoties izjūt Ziemeļamerikas iedzīvotāji, latviski dēvējam gan par viesuļvētru, gan virpuļviesuli, gan virpuļvētru. Tomēr ikdienā nereti lietojam arī aizguvumu no angļu vārda „tornado”, kam oriģinālvalodā ir tāda pati nozīme – virpuļviesulis jeb piltuvveidīgs atmosfēras virpulis ar lielu ātrumu. Latviešu valodā šis svešvārds rakstāms ar garo „ā” – „tornādo” (ar otrās zilbes uzsvaru).

Tātad Ziemeļamerikā plosās tornādo.
Skrivanek Baltic valodas padoms "tornado" pret "tornādo"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.