Scroll Top

TŪKSTOTS PRET TŪKSTOŠ PRET TŪKSTOTIS

1

Tūkstots gadu? Tūkstoš gadu? Vai varbūt tūkstotis gadu?

„Tūkstotis” ir lokāms skaitļa vārds, kas apzīmē kopu, kura sastāv no 1000 vienībām: tūkstotis dolāru, tūkstotis leļļu. Gadskaitļos lietojama skaitļa vārda nelokāmā forma „tūkstoš”, piemēram, „tūkstoš deviņi simti astoņdesmit devītais gads”. Vārda „tūkstots” latviešu valodā nemaz nav – šī forma, visticamāk, radusies „saīsinot” vārda „tūkstotis” galotni, kā arī ar to aizstājot grūtāk izrunājamo formu „tūkstoš”.

Tātad plauktā var būt tūkstoš grāmatu un tūkstotis grāmatu.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Tūkstots" pret "Tūkstoš" pret "Tūkstotis"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.