Scroll Top

UZPUTENIS PRET UZPŪTENIS PRET DEBESMANNA

1

Rosāmies virtuvē – vai gatavosim uzputeni, uzpūteni vai debesmannu?

Saldo ēdienu, ko gatavojam no mannas un augļiem, ogām vai sulas, to uzputojot, sauc vai nu par uzputeni, vai par uzpūteni. Latviešu valodas ekspertu komisija vārdus „uzputenis” un „uzpūtenis” atzinusi par paralēlformām. Mums noteikti pazīstams arī vēl viens šī saldā ēdiena nosaukums – debesmanna. Katrai saimniecei ir savas uzputeņa, uzpūteņa jeb debesmannas gatavošanas tradīcijas un noteikti arī savs ierastais nosaukums, taču latviešu valodā tie lietojami kā sinonīmi.

Ņemsim ogas un gatavosim uzputeni, uzpūteni jeb debesmannu!
Skrivanek Baltic valodas padoms "Uzputenis" pret "Uzpūtenis" pret "Debesmanna

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.