Scroll Top

VAI DOKUMENTOS, RAKSTOT DATUMU DATORRAKSTĀ, PĒC PUNKTA IR LIEKAMA ATSTARPE?

1

Latviešu valodā, rakstot datumu datorrakstā, pēc punkta vienmēr seko atstarpe (izņemot pulksteņlaiku). Taču praksē diemžēl daudzas datorprogrammas un tiešsaistes risinājumi, liekot atstarpi aiz punkta, automātiski sāk rakstīt punktam sekojošo vārdu ar lielo burtu, tādēļ rakstos ir lietojama saistītā jeb nedalāmā atstarpe.

Kā to izdarīt praktiski? Iesakām kādu no šiem knifiem:

 • a) ja datorprogramma, piemēram, Word to atļauj, lai ieliktu saistīto atstarpi starp skaitli un vārdu spiežam – Ctrl+Shift+Space. Saistītā atstarpe nepieļaus situāciju, ka vārds, uz kuru skaitlis attiecas, dokumentā “noklīdīs”, pamainot formatējumu.
  Tomēr ne visas vides ļauj lietot šo īsceļu.
 • b) ja saistīto atstarpi tehniski nevar ielikt – sākt rakstīt datumu, kā ierasts, parādoties kļūdainajam lielajam burtam, nospiest Undo jeb Ctrl+Z taustiņu kombināciju, kas atspējos automātisko kļūdaino formatēšanu. Šis gan būs jādara katru reizi dokumentā.
 • c) Word vairs automātiski nelabos pirmo vārdu aiz punkta ar lielo sākumburtu, ja atiestatīsiet to iestatījumos (jāņem vērā, ka pēc jebkura punkta ielikšanas, pat, ja nebūs saistīts ar datumu, Word automātiski nelabos uz lielo sākumburtu):
  •     Word augšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz izvēlnes ‘Fails’ (vai, ja iestatīts angliski – ‘File’);
  •     izvēlieties ‘Opcijas’ jeb ‘Options’ sānu joslā;
  •     tad izvēlnē, kas atrodas loga kreisajā pusē, izvēlieties ‘Koriģēšana’ jeb ‘Proofing’;
  •     noklikšķiniet uz pogas ‘Automātiskās koriģēšanas opcijas’ jeb ‘AutoCorrect Options’;
  •     izvēlieties augšējā izvēlnē ‘Automātiskā koriģēšana’ jeb ‘AutoCorrect’ un noņemiet atzīmi no izvēles lodziņa ‘Teikumu sākt ar lielo burtu’ jeb ‘Capitalize first letter of sentences’;
  •     saglabājiet izvēlētās izmaiņas.
Tātad, rakstot datumu datorrakstā, pēc punkta vienmēr liksim atstarpi – 2024. gada 2. maijā.
Latviešu valodas padoms: Vai dokumentos, rakstot datumu datorrakstā, pēc punkta ir liekama atstarpe?

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.