Scroll Top

VAIRĀKKĀRTĒJS VAI VAIRĀKKĀRTĪGS

1

Šī maska ir vairākkārtēji vai vairākkārtīgi lietojama?

Vārdi “vairākkārtīgs” un “vairākkārtējs” ir lietojami ar atšķirīgām nozīmēm.

Vairākkārtējs ir ‘tāds, kas atkārtojas, tāds, ko atkārto vairākas reizes’. Tātad teiksim — šī maska ir vairākkārtēji lietojama.

Savukārt “vairākkārtīgs” ir ‘tāds, kas sastāv no vairākām kārtām, tāds, ko veido vairākas kārtas’ vai arī otra nozīme — ‘tāds, kas ir vairākas reizes lielāks’. Ja maska ir gatavota no vairākiem slāņiem jeb auduma kārtām, tad teiksim — maska ir vairākkārtīga un to var lietot vairākkārtēji. Šajā gadījumā gan labskanības dēļ vajadzētu izvairīties no līdzīgi skanošu vārdu atkārtošanās vienā teikumā.

Tātad teiksim: Šī maska ir vairākkārtēji lietojama. Bet — šī maska ir vairākkārtīga.
Latviešu valodas padoms, "vairākkārtējs" pret "vairākkārtīgs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.