VAIRS PRET VAIRĀK

1

Vai teiksim „Viņš vairs šeit nedzīvo!” vai „Viņš vairāk šeit nedzīvo!”?

Laika apstākļa vārdu „vairs” nolieguma teikumos lieto ar nozīmi ‘turpmāk’: tas norāda, ka kāda darbība, process neturpinās, piemēram, „Es vairs tā nedarīšu!” lieto ar nozīmi ‘Es turpmāk tā nedarīšu’. Vārds „vairāk” ir mēra apstākļa vārda „daudz” pārākā pakāpe, piemēram, „Jānis ēd daudz, bet Kārlis – vairāk”. Vārdus „vairs” un „vairāk” ikdienas runā bieži lieto kā sinonīmus, taču jāatceras, ka tiem ir pilnīgi atšķirīgas nozīmes.

Tātad teiksim: „Viņš vairs šeit nedzīvo!”

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X