Scroll Top

VANDALIS PRET VANDĀLIS

1

Kā sauksim postītājus – par vandaļiem vai vandāļiem?

Par vandaļiem vēsturē tika dēvēta sena ģermāņu cilts, kas 455. gadā ieņēma un nopostīja Romu. Pēc cilts nosaukuma latviešu valodā atvasināta arī otra nozīme – par vandaļiem sauc cilvēkus, kuri posta, laupa vai citādi nesaudzīgi izturas pret kultūras u. tml. vērtībām. Vārds „vandalis” ir aizguvums, kas latviešu valodā rakstāms ar īsu patskani „a”. Jāpiebilst, ka nu atvasināta vēl viena nozīme: par vandali dēvē arī programmu, kas veic slepenu vai ļaunprātīgu darbu.

Tātad vandaļi posta kapus, vandaļi apzīmē skulptūras, vandaļi posta bērnu laukumus.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.