Scroll Top

VANTŪZS PRET ATSŪCĒJS

1

Vai cauruļu tukšošanai izmantosim vantūzu vai atsūcēju?

Ierīci, kas cilvēka mehānisku roku kustību rezultātā caurulē rada gaisa spiedienu, tādējādi izkustinot ūdensvada caurulē izveidojušos aizsērējumu, sauc par vantūzu. Vārds „vantūzs” aizgūts no franču valodas vārda „ventouse”. Franču valodas vārdnīcā tam sniegts tulkojums ‘atsūcējs’, tomēr, tā kā vantūzs neveic atsūkšanas funkciju, bet gan kustina caurulē radušos gaisa spiedienu, vārds „atsūcējs” šādā nozīmē nebūs gluži precīzs. Latviešu valodā šo ierīci varam dēvēt par vantūzu.

Tātad, lai iztukšotu ūdensvada caurules, mums nepieciešams vantūzs.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.