Scroll Top

VĀRDA DIENA VAI VĀRDADIENA

1

Šodien Līgas, rītu — Jāņi? Ka tik neaizmirstas apsveikt abus vārdadienā? Jāpalūkojas kalendārā, kad Pēteriem vārda diena?

Abi varianti ir pareizi, vien jāievēro konteksts, kādā vēlaties izteikties vai rakstīt. Minētajā piemērā par Līgu un Jāni pareizais variants būs kopā rakstāms vārds “vārdadiena”, jo ar to apzīmēta Līgas vai Jāņa godadiena jeb godināmā diena.

Savukārt “vārda diena” divos vārdos rakstāma tajā gadījumā, ja ar to apzīmē dienu, kad kalendārā ierakstīts minētā cilvēka vārds. Tātad spriežot par to, kurā kalendāra dienā ir Pēteri, lietosim vārdu savienojumu “vārda diena”.

Tātad: Ka tik neaizmirstas apsveikt Līgu un Jāni vārdadienā.

Jāpalūkojas kalendārā, kad Pēteriem vārda diena.

Tomēr jāpiebilst, ka reālajā valodas un runas praksē šīs nianses ir samērā grūti nošķiramas, tāpēc šo vārdu rakstība nav strikti normēta.

Latviešu valodas padoms, "vārda diena" pret "vārdadiena"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.