Scroll Top

VIRZIS VAI RŪTERIS VAI MARŠRUTĒTĀJS

1

Maršrutētājs būtībā ir specializēts dators, tam ir divas vai vairāk tīkla kartes, procesors un kaut kāds daudzums atmiņas. Vai tomēr – rūteris? Vai varbūt – virzis?

Maršrutētājs (angļu val. – router) ir datu pārraides tīkla ierīce, kas nodrošina datu pārraides maršruta izvēli tīklos, kuriem var būt atšķirīga arhitektūra un protokoli. LU Datorikas fakultātes studentu grupa aprobējusi terminu ‘virzis’. Sarunvalodā, bez šaubām, iegājies un visbiežāk tiek lietots ‘rūteris’. Arī Mūsdienu latviešu valodas vārdnīcā atrodams vārds ‘rūteris’, kas klasificēts kā jaunvārds. Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisija iesaka atveidot kā ‘maršrutētājs’ vai ‘virzis’. Ņemot vērā ārkārtīgi lielo jaunu vārdu un terminu pieplūdumu, kas pēdējo gadu desmitu laikā vērojams latviešu valodā, Skrivanek iesaka lietot ‘maršrutētājs’.

Tātad teiksim: Maršrutētājs būtībā ir specializēts dators, tam ir divas vai vairāk tīkla kartes, procesors un kaut kāds daudzums atmiņas.
Latviešu valodas padoms: "Virzis" pret "Rūteris" pret "Maršrutētājs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.