Scroll Top

VIZĒT VAI VĪZĒT

1

Lai saņemtu, piemēram, būvatļauju, jebkuram būs nepieciešams lērums dokumentu. Uz šiem dokumentiem jābūt vīzai, proti, dokumenta uzrakstam, kas apstiprina šī dokumenta patiesumu, piešķir tam spēku vai nosaka tā turpmāku virzību (par vārda ,,vīza” otru nozīmi – atzīme pasē, ka atļauts iebraukt valstī vai izbraukt no tās, vai šķērsot – citā reizē).

Ja vēlamies noskaidrot, kur var vizēt kādu dokumentu, proti, uz dokumenta uzrakstīt vīzu, tad kā pareizi rakstīsim?

Lai gan varētu šķist, ka ja ir ,,vīza”, tad dokumentu var ,,vīzēt”, tomēr šajā gadījumā pareizi būs: ,,Pie kā man jāvēršas, lai vizētu dokumentu?”
Latviešu valodas padoms, "vizēt" pret "vīzēt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.