Scroll Top

VORČESTERAS MĒRCE VAI VUSTERAS MĒRCE

1

Ēdienu papildināsim ar Vorčesteras mērci vai Vusteras mērci?

Vusteras mērces nosaukums daudziem latviešiem rada apjukumu. Tas tālab, ka angliski vārda ‘Worcester’ rakstība nelīdzinās tā izrunai, kas savukārt ir īpašvārdu atveides pamatā.

19. gadsimta sākumā Vusteras pilsētas aptiekāri Džons Vīlijs Lijs un Viljams Henrijs Perinss radīja mērci, kas aizvien ir lielisks papildinājums steikiem, hamburgeriem, dažādiem salātiem un pat dzērieniem. Mērces nosaukums cēlies no vietas, kurā tā radīta, proti, Vusteras pilsētas.
Mērces sastāvā ir iesala etiķis, spirta etiķis, anšovi, tamarinds, ķiploki, sīpoli, cukurs, sāls un citas garšvielas. Lieliskās garšas dēļ Vusteras mērci sāka pievienot arī ēdieniem, kuru oriģinālajā receptē tās nemaz nebija. 1876. gadā Anglijas Augstākā tiesa lēma, ka Lijam un Perinsam nevar piederēt preču zīme ar nosaukumu ‘Vustera’, un kopš tā laika Vusteras mērces nosaukumu lieto dažādām līdzīgām mērcēm.

Tātad sulīgu steiku papildināsim ar Vusteras mērci!
Latviešu valodas padoms, "Vorčesteras mērce" pret "Vusteras mērce"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.