Scroll Top

ZELMENIS PRET ZELMINIS

1

Kas ir zelmenis un kas – zelminis?

Par zelmeni dēvē sazēlušu (labības, zālāju) lauku – ir rudzu zelmenis, ganību zelmenis utt. Zelminis savukārt sastopams arhitektūrā – tā ir divslīpju jumta noslēdzošā trīsstūrveida ārsiena virs dzegas. Arī šāda veida dekoratīvo elementu virs durvīm vai loga sauc par zelmini (šādā nozīmē lieto arī vārdu „frontons”): ēkas zelminī iebūvēts apļveida logs, baznīcas zelmiņi var tikt rotāti ar dažādām skulptūrām.

Tātad priecāsimies par koši zaļo zelmeni Latvijas laukos un novērtēsim smalkos zelmiņus skaistajās ēkās.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Zelmenis" pret "Zelminis"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.