Scroll Top

APSŪDZAMAIS VAI APSŪDZĒTAIS

1

Tiesas sēdē apsūdzētais vēl pēdējā vārdā noliedza savu vainu. Vai — apsūdzamais?

Latviešu valodas vārdnīcas piedāvā abus variantus, arī Juridisko terminu vārdnīcā abi jēdzieni norādīti kā sinonīmi. Tātad pareizi būs abējādi, tomēr praksē un juridiskajā literatūrā izplatītāks ir termins “apsūdzētais”. Termina “apsūdzētais” definīcija ir atrodama arī LR Kriminālprocesa likumā, kurā teikts, ka apsūdzētais ir “persona, kura ar procesa virzītāja lēmumu saukta pie kriminālatbildības par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un pret kuru uzsāktā kriminālvajāšana nav izbeigta, kura nav attaisnota vai atzīta par vainīgu ar spēkā stājušos tiesas spriedumu”.

Tātad tiesas sēdē apsūdzētais vēl pēdējā vārdā noliedza savu vainu.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Apsūdzamais" vai "Apsūdzētais"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.