Scroll Top

BRUSA VAI BRUSE

1

Šī konstrukcija veidota no brusām. Vai – no brusēm?

Brusa ir no vairākām pusēm apzāģēts, retāk aptēsts, kokmateriāls, kura biezums un platums ir lielāks par 100 milimetriem.

Kā vēsta Kalupes izloksnes vārdnīca, ir sastopams arī apvidvārds ‘bruss’; kokrūpniecībā tiek lietots arī vārds ‘brusiņa’. Vārda nepareiza rakstība ar galotni -e nereti sastopama dažādās tīmekļa vietnēs, kas domātas vispārējai tirdzniecībai, vai aprakstot amatierceltnieku pieredzi.

Vārds pareizi jāraksta ar galotni -a.

Tātad teiksim: Šī konstrukcija veidota no brusām.
Latviešu valodas padoms: "Bruse" pret "Brusa"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.