Scroll Top

INTERVIJA AR SKRIVANEK PRAKTIKANTI JELIZAVETU SLOBODJAŅIKU NO VĀCIJAS

1. PASTĀSTI NEDAUDZ PAR SEVI – NO KURIENES TU ESI, KO STUDĒ, KĀDI IR TAVI VAĻASPRIEKI?

Mans vārds ir Jelizaveta, bet visi mani sauc par Lizu. Es nāku no maza ciematiņa Vācijā, un, mācoties par investīciju uzņēmumu biroja vadītāju un vadības asistenti, man radās iespēja praksi īstenot ārzemēs Latvijā.

2. KĀPĒC NOLĒMI PRAKSI ĪSTENOT LATVIJĀ?

Manā arodskolā ir iespēja iegūt praksi dažādās valstīs, un man paveicās nokļūt Latvijā.

3. KĀ TEV PATĪK BŪT DAĻAI NO SKRIVANEK KOMANDAS?

Man ļoti patīk šī komanda, it īpaši manas vadītājas Agnese un Rasma, kuras ir ļoti draudzīgas un palīdzēja man ātri iejusties uzņēmumā.

4. VAI ESI MĒĢINĀJUSI MAZLIET APGŪT LATVIEŠU VALODU, UN VAI TEV TĀ ŠĶIET GRŪTA VAI VIEGLA?

Es brīvi runāju krieviski, un šķita, ka tas man palīdzēs saprast latviešu valodu, bet es kļūdījos. Latviešu valoda pilnībā atšķiras no jebkuras citas valodas, ko es zinu, tomēr dažus vārdus iegaumēju ļoti ātri. Piemēram, paldies. Tomēr tā nepavisam nav viegla valoda.

5. KAS TEV PATĪK RĪGĀ/LATVIJĀ?

Man ļoti patīk Rīga, jo pat būdama galvaspilsēta, tā nav pārāk liela. Te ir ļoti viegli iegaumēt ielas un atpazīt savu atrašanās vietu. Man ļoti patīk arī “Bolt” un sabiedriskā transporta pakalpojumi šeit Latvijā. Ir viegli nokļūt savā galamērķī ar mašīnu vai sabiedrisko transportu.

6. KAS IR TAVA MĪĻĀKĀ VIETA RĪGĀ/LATVIJĀ?

Es teiktu, ka ikviena vieta, ko apmeklēju Rīgā, mūžīgi paliks manā sirsniņā. Katrs iepirkšanās centrs, restorāns, kafejnīca, bārs un klubs, ko apmeklēju, dzīvojot Rīgā, bijis ļoti īpašs.

7. KAS TEVI PĀRSTEIDZA, DZĪVOJOT RĪGĀ/LATVIJĀ?

Vairākas ēkas mani pārsteidza gan labā, gan ne tik labā ziņā. Rīgā ir skaista arhitektūra, bet dažas ēkas ir pavisam nolaistas. Ļoti pārsteidzoši bija arī tas, ka laikā, kamēr te dzīvoju, Rīgā tik bieži bija stiprs lietus un vējš, ka pat vietējie iedzīvotāji teica, ka parasti tā neesot. Pārsteidza arī tas, ka ir iespējams paēst restorānā par ļoti zemu cenu.

8. VAI ESI MĒĢINĀJUSI KĀDU NO LATVIEŠU ĒDIENIEM UN KO TU PAR TO DOMĀ?

Reiz bijām uz “Lido”, kur pasniedza tradicionālos latviešu ēdienus, un man ļoti garšoja. Vēl īstu latviešu ēdienu mēs izmēģinājām kafejnīcā netālu no uzņēmuma, kur darbojās divi manas grupas biedri. Tur bija patiešām gards un autentisks latviešu ēdiens.

9. KĀ TU PAVADI SAVU BRĪVO LAIKU, ATRODOTIES ŠEIT?

Mēs apmeklējām visus Rīgas tirdzniecības centrus, turklāt to te ir daudz. Protams, darījām arī citas lietas, piemēram, noskatījāmies futbola spēli (Latvija: Armēnija), basketbola spēli (Rīga: Stambula), apmeklējām kafejnīcas, bārus un klubus. Mēs diezgan daudz ballējāmies, bet bija arī mierīgi vakari mūsu studentu naktsmītnē, spēlējot biljardu, futbolu vai dziedot karaoke.

10. KĀDI IR TAVI PLĀNI PĒC PRAKSES BEIGĀM?

Mans plāns ir nokārtot pirmo daļu no mana mācību gala eksāmena tūlīt pēc atgriešanās Vācijā. Un tad censties atgriezties normālā ritmā un pārāk neilgoties pēc Rīgas.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.