Scroll Top

KARBONS PRET OGLEKLIS

1

Vai dažādi viegli un izturīgi materiāli tiek ražoti no karbona vai oglekļa?

Ogleklis ir ķīmiskais elements ar simbolu C. Latīņu valodā vārds „carbo” (ģenitīvā „carbonis”) nozīmē ‘ogle’, un no šī vārda arī darināts simbola latviskais nosaukums. Tā kā oglekļa šķiedra sava nelielā svara un izturības dēļ pasaulē tiek plaši izmantota no tekstilrūpniecības līdz automobiļu ražošanai, par to tiek runāts aizvien vairāk. Angļu valodā ogleklis tiek saukts „carbon” un oglekļa šķiedra – „carbon fibre”. Arī latviešu valodā oglekļa savienojumu nosaukumos sastopam sakni „karb-”, piemēram, „karbīdi” vai „karbonāti”. Visticamāk, šo iemeslu dēļ vārda „ogleklis” vietā nereti sakām „karbons”. Ar vārdu „karbons” latviešu valodā tiek apzīmēts akmeņogļu periods – paleozoja piektais periods, kad mitrā klimatā veidojās biezas akmeņogļu iegulas. Iespējams, ar laiku šī vārda nozīme paplašināsies, taču pagaidām ogleklis un karbons nav viens un tas pats.

Tātad varam iegādāties velosipēdu ar oglekļa šķiedras rāmi.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.